UKS NUKLEON MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

W niedzielę 23 kwietnia w Kostrzynie nad Odrą królowała piłka ręczna. W hali widowiskowo sportowej Zespołu Szkół odbył się finałowy turniej ligi wojewódzkiej młodzika młodszego. Ponad stu młodych zawodników z pięciu Klubów walczyło o punkty i ostateczne miejsca w rozgrywkach kończących sezon 2022/2023. W trakcie zawodów wszyscy graliśmy jeszcze jeden bardzo ważny mecz. Klub Kibica Nukleonu prowadził akcję charytatywną dla pięcioletniego IGORKA PŁATKOWSKIEGO.

Już pierwszy mecz pomiędzy UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą a UKS Trójka Nowa Sól pokazał jakie czekają nas emocje. Wygrana Nukleonu w tym spotkaniu to jednocześnie zdobycie mistrzostwa już po pierwszym meczu. Przewaga 6 punktów po rozegraniu poprzednich turniejów wydawała się dla gospodarzy komfortowa. Scenariusz nie okazał się jednak taki prosty. Po meczu walki w regulaminowym czasie Nukleon remisuje z UKS Trójka 16:16. O podziale punktów musiały zadecydować rzuty karne. I w nich lepsi okazali się zawodnicy z Nowej Soli. Po wygraniu konkursu rzutów karnych 3:2 dwa punkty powędrowały do UKS Trójka , jeden do Nukleonu. W drugim meczu na parkiet wyszły zespoły TS Zew Świebodzin i UKS Miś. I już wynik tego spotkania mógł spowodować, że wszyscy w Nukleonie będą się cieszyć ze zdobycia mistrzostwa województwa lubuskiego. I tak się stało. Drużyna ze Świebodzina pokonała Misia Gorzów 14:11. Jak na mistrza przystało UKS Nukleon w kolejnych swoich meczach po bardzo dobrej grze pokonał drużynę Misia 18:16 i Zewu Świebodzin 20:15. O ile mistrzostwo zostało rozstrzygnięte na początku Turnieju to walka o pozostałe miejsca trwała do ostatniego meczu. Jedynie drużyna Stali Gorzów przyjechała na Turniej do Kostrzyna nad Odrą po wcześniej rozegranych meczach ligowych i grała towarzysko.

Wyniki meczów ligowych:

UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą : UKS Trójka Nowa Sól – 16:16 (k 2:3)

TS Zew Świebodzin : UKS Miś Gorzów Wlkp. – 14:11

UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą – UKS Miś Gorzów Wlkp. – 18:16

UKS Trójka Nowa Sól : TS Zew Świebodzin - 10 : 21

UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą – TS Zew Świebodzin – 20:15

UKS Miś Gorzów Wlkp. : UKS Trójka Nowa Sól – 20 : 16

Wyniku meczów towarzyskich:

UKS Trójka Nowa Sól : KS Stal Gorzów Wlkp. – 14:7

 KS Stal Gorzów Wlkp. : UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą – 7:16

UKS Miś Gorzów Wlkp. : KS Stal Gorzów Wlkp. – 9:3

TS Zew Świebodzin : KS Stal Gorzów Wlkp. – 22:6

Kiedy na parkiecie o punkty walczyli młodzi zawodnicy, Klub Kibica Nukleonu z wielkim zaangażowaniem prowadził akcję charytatywną dla Igorka. Była loteria fantowa, sprzedaż ciasta, malowanie twarzy w barwy klubowe. Już dwa tygodnie wcześniej została uruchomiona aukcja internetowa, która swój finał miała w niedzielne południe . W przerwie meczów w obecności zawodników, kibiców i ludzi dobrej woli reprezentantka Klubu Kibica Alicja Wołkowska wraz z mamą Igorka wręczyli dla zwycięzców wylicytowane przedmioty.

Po wielu emocjach, przyszło na gorąco podsumować całą ligę wojewódzką. Prezes Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej Marek Książkiewicz podziękował zawodnikom i trenerom za wspaniałą walkę i sportową rywalizację i każdemu wręczył pamiątkowy medal za udział w rozgrywkach.

Dla mistrzów województwa, drużyny UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą okolicznościowe koszulki mistrza wręczyli Panowie Rafał Karmelita i Mariusz Staniszewski.

Wręczana była jeszcze jedna wyjątkowa koszulka. Na ręce mamy Igorka z dedykacją „GRAMY DLA IGORKA” i z podpisami drużyny mistrzowskiej wręczył ją trener Marek Zatylny.

Później był już czas dla wspaniałych kibiców i oczywiście Mistrzów Województwa na radość z wygranej.

Klasyfikacja końcowa ligi wojewódzkiej w sezonie 2022/2023:

I miejsce – UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą – 31 pkt.

II miejsce – UKS Miś Gorzów Wlkp. – 21 pkt.

III miejsce – TS Zew Świebodzin – 18 pkt.

IV miejsce – UKS Trójka Nowa Sól – 17 pkt.

V miejsce – KS Stal Gorzów Wlkp. – 3 pkt.

Klasyfikacja strzelców :

I miejsce – 47 bramek - Mateusz JACEWICZ (UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą)

II miejsce – 45 bramek - Aleksander WOŁKOWSKI (UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą)

III miejsce – 41 bramek – Maciej JANECKI (UKS Trójka Nowa Sól)

Mistrzowska drużyna UKS Nukleon:

Wenderlich Adam, Pawłowski Adrian, Sądel Bartłomiej, Mroziński Bartłomiej, Kryszczuk Miron, Kunt Seweryn, Kozieł Piotr, Babiracki Radosław, Dybcio Szymon, Wożniak Antoni, Chmielewski Aleksander, Ząbek Emil, Jacewicz Mateusz, Dąbrowski Ksawery, Charkot Maciej, Mumot Kamil, Kotecki Dawid, Wołkowski Aleksander. Trener: Marek Zatylny, Mateusz Myczkowski.

 

Prezes i trener UKS Nukleon, Marek Zatylny„ Dla nas świetny cały sezon. Sportowo wygraliśmy wszystko co było do wygrania. Wszyscy w Klubie jednak wiemy, że to początek przygody z piłką ręczną a przed nami kolejne wyzwania. Cieszymy się dniem dzisiejszym, ale od jutra wracamy do pracy na treningach. Jako Prezes Klubu jestem bardzo zadowolony że w trakcie sezonu powstał Klub Kibica. Tworzą go wspaniali rodzice zawodników. Jak świetnie działają, przekonaliśmy się na Turnieju Finałowym. Zorganizowali i przeprowadzili akcję charytatywną dla pięcioletniego Igorka. Zaangażowali w nią wszystkich w Klubie i bardzo wielu ludzi dobrej woli. Wspólnie udało się uzbierać kwotę 10 869,81 PLN. Ta kwota przekazana na konto chorego Igorka jest początkiem walki o zdrowie i jego szczęśliwe dzieciństwo. Igorek w niedzielę wygrał pierwszy mecz, za który wszystkim bardzo dziękuję. Proszę jednocześnie zróbmy wszystko żeby tak jak moja drużyna Igorek wygrał cały sezon. Zbiórka dla Igorka https://www.siepomaga.pl/igor-platkowski

 

 

 

 

Materiały UKS Nukleon

Dodaj komentarz