Stypendia i nagrody dla sportowców i trenerów

Prezydent Miasta przyznał nagrody pieniężne i stypendia wyróżniającym się gorzowskim sportowcom oraz trenerom za wyniki osiągnięte w 2022 roku. Ich wręczenie odbyło się we wtorek (21 lutego) w nowej hali sportowej Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.

- To ogromne wyróżnienie dla mnie, móc Wam wręczyć nagrody. Wam, którzy niemal każdego dnia przez cały rok dostarczacie nam powodów do radości, ale przede wszystkim do dumy. Gorzów jest z Was dumny i mam nadzieję, że to wiecie i czujecie. Bardzo bym chciał, by nasze wsparcie, gorzowskich kibiców, ale również samorządowców, dodawało Wam siły i energii do pokonywania kolejnych barier, zdobywania kolejnych medali – powiedział prezydent miasta Jacek Wójcicki.

- My, samorządowcy możemy Wam pomagać, dbając o odpowiednie warunki do trenowania. I tak się dzieje, inwestujemy w sport. Budujemy, modernizujemy i remontujemy. Lekkoatleci mogą już trenować na nowoczesnym stadionie, gdzie w tym roku zaprezentują się podczas 99. Mistrzostw Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Kończy się budowa hali sportowej przy ulicy Słowiańskiej, a my już projektujemy i przymierzamy się do dużej modernizacji stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej. To wszystko dla Was i trochę dla nas, abyśmy mogli Wam kibicować i cieszyć się z jeszcze lepszych wyników – dodał.

W tym roku stypendiami sportowymi Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego uhonorowanych zostało 30 osób; 28 zawodników i 2 trenerów. Łącznie na comiesięczne stypendia zostanie przekazane 310 500 zł.

Jednorazowymi nagrodami sportowymi uhonorowano 233 zawodników i 31 trenerów. Na ten cel Prezydent Miasta przekazał kwotę 485 250 zł.

Wśród stypendystów znalazła się Anna Puławska z klubu AZS AWF, która tylko w ubiegłym roku zdobyła trzy złote medale Mistrzostw Europy i dwa złote medale Mistrzostw Świata oraz współautor tego sukcesu trener Marek Zachara.

Stypendium otrzymał także m.in. reprezentujący barwy KS Admira kajakarz Oleksii Koliadych, reprezentanci Polski w squasha Michał Stawarski i Karina Tyma, rekordzistka świata w pchnięciu kulą w swojej kategorii Renata Śliwińska oraz Nikola Horowska, która jest faworytką do sięgnięcia po medal w skoku w dal na 99. lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, które w tym roku odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim.

Uroczystość rozpoczęła się występem breakdance tancerzy Stowarzyszenia Tanecznego Parkieciarnia. Występ ten był nieprzypadkowy; na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu breakdance będzie jedną z nowych dyscyplin sportowych.

Pod koniec uroczystości wszyscy uczestnicy odśpiewali „Sto lat” Zenonowi Kowalskiemu, który dzień wcześniej obchodził 75 urodziny i nadal jest czynnym trenerem AZS AWF Gorzów Wlkp.

 

 

 

Wydział Promocji i Informacji

 

Fot. Bartłomiej Nowosielski

Dodaj komentarz