Edukacja seksualna bez tajemnic

Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego szykuje dla młodzieży pilotażowe warsztaty edukacyjne. Pierwsze, pod hasłem „Nie tylko o HIV”, odbędą się 5 grudnia 2022 r. dla uczennic szczecińskiego LO nr 7.

Tegoroczne działania, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w związku z Światowym Dniem AIDS, skupią się na edukacji młodzieży. Pilotażowe warsztaty odbędą się w najpierw Szczecinie. Kolejne miejsca są ustalane.

Do poprowadzenia spotkań zaprosiliśmy ekspertki, które będą odpowiadać na nawet najtrudniejsze pytania stawiane przez młodzież. Chcemy, aby młodzi ludzie czerpali wiedzę od specjalistów i sprawdzonych źródeł. To pilotażowe działanie Wydziału Współpracy Społecznej  – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. z dr n. med. Dorotą Gródecką-Szwajkiewicz, która jest zarówno ginekolożką, jak i seksuolożką oraz Joanną Cieśluk-Janicką  psycholożką, spotkają się uczennice VII Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Szczecinie. Spotkanie pn. „Nie tylko o HIV”, odbędzie się w siedzibie Urzędzie Marszałkowskim przy ul. Piłsudskiego 40 w Szczecinie (sala nr 146). Początek o godz. 10.

Zaproszone do prowadzenia spotkań ekspertki odpowiedzą na  wszystkie pytania w zakresie profilaktyki ryzykownych zachowań. Uczestniczki warsztatów otrzymają także pakiet materiałów zawierających m.in. książkę „Królestwo dziewczynki” Iwony Chmielewskiej oraz zestaw naturalnych środków higienicznych. Uatrakcyjnieniem cyklu spotkań będą zajęcia z podstaw samoobrony, które zaprezentuje przedstawiciel sekcji szkoleniowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

W ramach działań związanych z przeciwdziałaniem HIV/AIDS, Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego współpracuje także z przedstawicielkami Stowarzyszenia Wolontariuszy „DA DU”. Organizacja prowadzi m.in. punkt konsultacyjno-diagnostyczny w Szczecinie, w którym anonimowo i bezpłatnie można wykonać test w kierunku HIV . Więcej informacji na stronie https://dadu.org.pl/zrob-test/

Dodaj komentarz