Awaria gazu

Polska Spółka Gazownictwa z Grupy ORLEN informuje, że awaria gazociągu wysokiego ciśnienia w Łupowie została usunięta i obecnie służby rozpoczęły prace związane z przywracaniem dostaw gazu do kolejnych mieszkańców gmin: Bogdaniec, Witnica, Kostrzyn nad Odrą z województwa lubuskiego. W Dębnie i Mieszkowicach część odbiorców już może korzystać z gazu.

Obecnie bez gazu pozostaje ok. 15 tys. odbiorców. Na miejscu, we wszystkich wymienionych gminach, są obecni pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa z Grupy ORLEN, którzy prowadzą działania związane bezpośrednio z przywróceniem dostaw paliwa gazowego do odbiorców. Prace będą prowadzone przez całą dobę.

Ponieważ tempo prac będzie zależne od dostępu służb PSG do domów i mieszkań, do których wstrzymano dostawy gazu, Polska Spółka Gazownictwa zwraca się do mieszkańców z prośbą o umożliwienie dostępu do tych lokali. W niektórych przypadkach ekipy muszą wejść do mieszkań aby móc odpowietrzyć i bezpiecznie uruchomić ponownie instalację gazową. W Kostrzynie planowane jest przywrócenie dostawy gazu do pierwszych mieszkań ok. godz. 14-tej.

Spółka pozostaje również w kontakcie z lokalnymi władzami i pracuje nad minimalizacją skutków ograniczeń w dostawach gazu dla mieszkańców. Będziemy na bieżąco informować opinię publiczną nt. rozwoju sytuacji.

Dodaj komentarz