WOJSKOWA GRA TERENOWA

Chciałeś od zawsze spróbować swoich sił w typowo wojskowych konkurencjach, ale nigdy nie miałeś ku temu okazji? A może chcesz aktywnie spędzić czas w gronie przyjaciół w święto narodowe 11 listopada? W tym roku masz możliwość spełnić swoje marzenie. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza tego dnia na wojskowe gry terenowe.

Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne, które będą zlokalizowane wokół jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. Zawody odbędą się w każdym województwie - po jednej grze na województwo. Celem tak pomyślanej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocja służby wojskowej. – Będzie to czas spędzony na wojskowej rywalizacji, a jednocześnie świetny sposób na uczczenie Biało-Czerwonej. Gwarantujemy dobrą zabawę i zapewnimy wojskowe wyżywienie – zapewniają organizatorzy. Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowy schronienia. Niemniej żadna z gier nie będzie taka sama - będą różnić się między sobą w zależności od miejsca ich przeprowadzenia. Również tego dnia spotkacie na trasie gry terenowej m.in. mistrzów olimpijskich w sztafecie 4x400, szer.Igę Baugmart – Witanszer. Kajetana Duszyńskiego czy mistrza Europy w boksie szer.Mateusza Masternaka, z którymi będziecie mogli odbyć trening.

Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy. Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się.

 

Termin: 11.11.2022 r. godz. 10.00 - 16.00.

  1. Miejsce: teren po poligonowy na Trasie Siedmiu Wzgórz w Gorzowie Wielkopolskim

  2. Organizator: CWCR Warszawa, WCR Gorzów Wlkp., Wojewoda Lubuski.

  3. Koordynator i adres wysyłania zgłoszeń drużyn: por. Mateusz BUDYNEK (dane kontaktowe  zawarte  na slajdzie).

  4. Skład drużyn: max 5 osób oraz opiekun dorosły; w dniu stawiennictwa drużyny podpisują zapoznanie z regulaminem, RODO i oświadczenie o udostępnieniu wizerunku.  Do gry mogą przystąpić również rodziny wielodzietne, wtedy limit nie obowiązuje.

  5. Wydarzenie jest ubezpieczane przez Wojskowy Oddział Gospodarczy.

  6. Patronat nad wydarzeniem objęły: Wojewoda Lubuski Pan Władysław DAJCZAK, Lubuska Kurator Oświaty Pani Ewa RAWA oraz Delegatura IPN w Gorzowie Wlkp.

 

Rejestracja zespołów odbędzie się telefonicznie lub mailowo. Rozpoczyna się
27 października i potrwa do 11 listopada br.

por. Mateusz BUDYNEK

adres e-mail: ma.budynek@ron.mil.pl

telefon: 261 648 316, 727 009 198

 

Startujemy o godzinie 10.00, bez względu na warunki atmosferyczne. Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany o godz. 16:00.

 

Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowym grom terenowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek w formie wojskowej grochówki. Za organizację gier odpowiada Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi jak również z Centralnym Wojskowym Klubem Sportowym i Radą ds. Kobiet RON. Spędzić świąteczny dzień na sportowo i złożyć wniosek o powołanie do służby w święto Niepodległości? Lepiej nie można.

 

Dodaj komentarz