UKS Dębno prężnie działa

Uczniowski Klub Sportowy Dębno podtrzymał Złotą Gwiazdkę w certyfikacji PZPN, w styczniu rozpoczął pracę nowy Dyrektor Sportowy Adam Gołubowski, zorganizowano kolejną edycje turniejów Dębno CUP, a niektórzy zawodnicy powoływani byli do Kadr Powiatowych ZZPN i na testy do FASE Szczecin. Sekcja piłki ręcznej rywalizuje w lidze wojewódzkiej.

Pod koniec grudnia 2021 roku została wydana decyzja PZPN o podtrzymaniu Złotej Gwiazdki w certyfikacji szkółek Piłkarskich PZPN. Cieszymy się bardzo i dalej ciężko pracujemy. Pomagać nam w tym będzie osobowość ze świata sportu i świetny fachowiec Adam Gołubowski(ostatnio trener drużyny z Ekstraklasy Kobiet Olimpii Szczecin). Witamy serdecznie i życzymy owocnej pracy.

W lutym zakończyła się seria turniejów piłkarskich Dębno CUP 2022. W pięciu terminach spotkały się dzieci od rocznika 2011 do 2015/2016.To była dawka mnóstwa minut rozegranych gier, ogromnej ilości spektakularnych bramek, a przede wszystkim wspaniałej zabawy i cudownych uśmiechów dzieci. Bardzo dziękujemy drużynom za wspólny czas, gratulujemy wszystkich sukcesów. Swoją obecnością zaszczyciły nas: Celuloza Kostrzyn, UKS 4 Kostrzyn, MUKS Kostrzyn, Ilanka Rzepin, Odra Chojna, Koral Mostkowo, Stał Lipiany, M-Gol Chojna, Błękitni Stargard, Orzeł Trzcińsko Zdrój, Salis CRI Górzyca, Salos Szczecin, Witnicka Szkółka Piłkarska, Warta Gorzów, Gavia Choszczno.

Dziękujemy Gminie Dębno, sponsorom oraz wszystkim przyjaciołom UKS Dębno za pomoc w organizacji turniejów.

Efekty regularnej pracy dzieci i młodzieży są dostrzegane w regionie i nie tylko. Stąd powołania do kadr powiatowych oraz na Dni Próby do Fase Szczecin. Niech to motywuje innych do systematyczności i zaangażowania w treningi.

Dziewczynki grające w piłkę ręczną zdobywają nieocenione doświadczenie i przeżywają mnóstwo emocji rywalizując m.in. z zespołami ze Szczecina, Koszalina i Debrzna.

W naszym mieście staramy się łączyć dwa duże projekty sportowe, jakim jest UKS Dębno i MKS Dąb Dębno. Nasi wychowankowie UKS -owi mogą planować swoją przyszłość sportową i rozwijać się zasilając szeregi drużyny seniorskiej. Zaczynamy już od przedszkoli, gdzie nasi piłkarze Dąb Dębno prowadzą zajęcia dla naszych milusińskich 6-latków i w formie zabawy zaszczepiają w nich ducha sportu. Projekt Przedszkole jest prowadzony we wszystkich przedszkolach naszego miasta. Raz w tygodniu odbywają się takie zajęcia, gdzie dzieci z wielką frajdą oczekują na nie przez cały tydzień.

Nasze przedszkolaki mają też możliwość przychodzenia na zajęcia organizowane specjalnie dla nich po południu dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy g.15.45-16.45.

Tak więc od przedszkola w UKS do seniora w MKS !

 

Zachęcamy do wstępowania w szeregi UKS Dębno.

Przypominamy, że składki członkowskie wpłacane na UKS Dębno można odliczać od podstawy podatku PIT.

Magdalena Plucińska

 

Dodaj komentarz