Czas Kobiet w Dębnie

W kobietach tkwi ogromna Siła! Matka Natura wyposażyła każdą z Nas w „gen walki”, gen dzięki któremu potrafimy walczyć o swoją rodzinę, godność, wolność, a teraz o możliwość WYBORU.

 

Wybór, Nie Zakaz - to przewodnie hasło manifestacji Kobiet w całej Polsce, Kobiet wspieranych przez chłopaków, mężów, braci, dziadków i ojców. Chcemy decydować same o sobie, chcemy mieć prawo wyboru, chcemy być wolne od nakazów, zakazów i decydowania za nas. 26 października 2020 r. zapamiętam na bardzo, bardzo długo... Kilka dni wcześniej rozpoczęła się fala protestów Kobiet wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym, usunięcie ciąży z powodu ciężkich wad lub nieuleczalnej choroby płodu (tzw. terminacja ciąży) staje się niemożliwe od momentu publikacji tegoż wyroku w Dzienniku Ustaw. Co to oznacza? Oznacza to, że wszystkie zabiegi, które zaplanowali lekarze w szpitalach po tym terminie, nie będą mogły zostać przeprowadzone. Rozpoczął się dramat wielu kobiet, kobiet, które podjęły trudną i traumatyczną decyzję w swoim życiu. Wyrok na kobiety, piekło kobiet, strajk kobiet, mój wybór, moje ciało…

Stan epidemiczny w kraju, gwałtowny wzrost zachorowań na COViD – 19, nie zatrzymał setek tysięcy osób przed protestami w naszym kraju. Dębno, poniedziałek 26 października, centrum miasta, wieczór godz. 20.00 spacer – dostałam wiadomość. Szybka decyzja - idę pospacerować, bo chcę wesprzeć wszystkie Kobiety, bo nie zgadzam się na przedmiotowe traktowanie ludzi. Nieważne ilu nas będzie, wiem, że muszę zademonstrować swój sprzeciw. Plac Konstytucji 3 Maja – totalne zaskoczenie… tylu młodych ludzi, rodzin z dziećmi, tyle transparentów nie widziałam w Dębnie od czasów „obowiązkowych pochodów 1-Majowych”. Ilość osób biorących udział w proteście, wskazuje na rosnące niezadowolenie z ograniczania nam praw. O godz. 20 rozpoczął się spacer ulicami Dębna. Spacer, który zapamiętamy wszyscy. W tym dniu spacerowało w Dębnie ok. 2 tysiące osób, które ponad wszystko cenią sobie prawo, wolność, demokrację i Konstytucję RP. Nie zgadają się na „piekło kobiet”. Dębno, wtorek, mężczyźni wspierają Kobiety, fenomen tego miasta!!

Obecna sytuacja wskazuje, że nie zatrzyma się już w żaden sposób, rosnącego niezadowolenia Polaków w obliczu zmian, jakie wdraża obecna władza. Pokolenie 50+ przeżyło w tym kraju wiele zawirowań. Dla młodych ludzi, to pierwsza w życiu lekcja podejmowania „poważnych decyzji ”, które jak widać, są nadzwyczaj dojrzałe. Mieszkańcy Dębna pokazali olbrzymią siłę, jedność oraz postawę zaangażowania w sprawy ważne dla wszystkich, broniąc tym samym wszystkich kobiet w naszym kraju. Zgadzam się ze zdaniem ŚP. Marii Kaczyńskiej cyt.: Uważam, że zdarzają się w życiu niezwykle trudne sytuacje, w których należy ratować życie matek czy też nie żądać, by zgwałcona przez zwyrodnialca lub, co gorsza bandę zwyrodnialców dziewczyna musiała rodzić”.

Przypominam wszystkim, że Ustawa z 1993 r. to efekt kompromisu aborcyjnego, o którym wielokrotnie wspominał również ŚP. Lech Kaczyński cyt.: „Jeżeli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty przed laty kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam nie wolno naruszać!” – do dzisiaj.

Apeluję do wszystkich polityków, Posłów i Senatorów RP - pozostawcie kobietom wybór, niech same decydują o sobie. Nie pozwólcie im cierpieć w dobie rozwiniętej technologii medycznej. Nie zamykajmy kobiet w skorupie średniowiecza! Fundacja Helsińska nie uznaje aborcyjnego wyroku TK.

Proszę wszystkie protestujące osoby – reagujcie na przejawy wandalizmu budowli sakralnych, nie dajcie się sprowokować, bo cel jest zupełnie inny - WYBÓR nie Zakaz.

 

Wioletta Drzewińska

Radna Rady Powiatu w Myśliborzu

Dodaj komentarz