Nowe miejsce szkoleniowe dla strażaków

Będzie wspierać rozwój potencjału jednostek OSP na terenie Pomorza Zachodniego, w szczególności podnosić kwalifikacje i umiejętności przydatne w prowadzonych przez strażaków ochotników działaniach ratowniczych. W poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. oficjalne otwarto Regionalne Centrum Szkoleniowe Strażaków Ochotników w Przelewicach.

- To kolejne, niezwykle ważne zadanie, które ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Pomorza Zachodniego. Tak jak we wszystkich dziedzinach, tak i w działalności OSP największym wyzwaniem jest człowiek. Jego pozyskanie, przygotowanie, przeszkolenie. Nie będziemy w stanie zachęcić młodych ludzi do działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowywać ich do służby w szeregach OSP, jeżeli nie będziemy mieć odpowiedniej infrastruktury. To drugie tego typu miejsce w województwie, pierwsze powstało w Grzmiącej – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

RCS w Przelewicach to kompleks szkoleniowy, w którym można organizować zajęcia podnoszące sprawność fizyczną strażaków ochotników, ale także zajęcia edukacyjno-dydaktyczne z zakresu bezpieczeństwa pożarowego oraz szkolenia techniczne.

Poza torami szkoleniowymi OSP i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, na terenie RCS znajduje się strażacka ścianka treningowa do ratownictwa wysokościowego oraz pomieszczenia dydaktyczne z zapleczem socjalnym.

Wsparcie z budżetu województwa zachodniopomorskiego dla tego projektu to ok. 1,5 mln zł.


 


 

Województwo Zachodniopomorskie

Dodaj komentarz