51. Dni Kultury Studenckiej “Bachanalia” zbliżają się wielkimi krokami

Już 22 maja rozpocznie się największe studenckie święto w woj. lubuskim, czyli Dni Kultury Studenckiej Bachanalia. Organizatorami wydarzenia są Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego “UZeciak”. Tegoroczne obchody odbędą się na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego - Campus A, B i potrwają do 27 maja.

Zgodnie z tradycją, tygodniowy festiwal zainaugurowany zostanie przekazaniem studentom klucza do bram miasta przez władze Zielonej Góry. Symbolicznie od tego momentu miasto będzie należeć do nich!

Pierwszy dzień Bachanaliów to klimat piknikowy, Organizatorzy wspólnie z zielonogórskimi klubami ONE LOVE oraz studenckim klubem WySPa zapraszają na Wielkie Grillowanie, które odbędzie na polanie Campusu B UZ. Poza dużą dawką dobrej muzyki oraz pysznym jedzeniem, będzie można wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych oraz innych aktywnościach przygotowanych we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym
i Kołami Naukowymi Uniwersytetu Zielonogórskiego.
We wtorek zapraszamy na plenerowe kino pod chmurką, podczas którego wyświetlone zostaną filmy zaproponowane przez organizatorów Festiwalu Filmowego Solanin. Jako impreza towarzysząca zaplanowany jest debiutancki Speed friending, czyli realizacja idei integracji i socjalizacji. To po prostu świetna okazja do porozmawiania z innymi ludźmi, poznania różnych opinii, a być może nawiązania nowych przyjaźni. Wydarzenia odbędą się na terenie Campusu B.

W środę zapraszamy na Campus A, gdzie odbędzie się Wielki Turniej Lasertag. W rozgrywkach może wziąć udział każdy, a na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. Partnerem wydarzenia jest firma Wielka Spluwa.

To nie koniec środowych atrakcji, bo już o 19:00 w Auli UZ przy ul. Podgórnej 50 odbędzie Bachanaliowy Stand-up zatytułowany Powiedz głośno, wszyscy się pośmiejemy. Wydarzenie poprowadzi Alex Niebrzegowski, a w programie pojedynek lokalnych stand-uperów w tematyce “Studia” i występ gościa specjalnego Maćka Brudzewskiego, który przedstawi swój najnowszy program Skok na strach. Bilety do kupienia na stronie www.abilet.pl.
Ponadto na terenie Campusu A w czwartek odbędą się Zmagania Akademików, czyli okazja do rywalizacji dla przedstawicieli społeczności akademickiej UZ w ciekawych rozgrywkach sportowych i nie tylko. Zaplanowana jest również Bachanaliowa noc planszówek, podczas której będzie można odwiedzić świat fantazji, wcielając się w niesamowite postaci w sesjach RPG oraz biorąc udział w licznych rozgrywkach gier planszowych. Inicjatywa organizowana jest przy współpracy z Zielonogórskim Klubem Fantastyki Ad Astra.
Zwieńczeniem tygodniowego studenckiego święta są oczywiście bachanaliowe koncerty. W piątek 26 maja na naszej scenie wystąpią: Sweet Monday, TEDE, Dr Misio oraz Kuban, a w sobotę 27 maja: Roadhouse, HMS, DJ Soina, Nocny Kochanek oraz Słoń & Paluch.

Podobnie jak w roku ubiegłym koncerty odbędą się na terenie Campusu B Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 69.

Bilety do kupienia na stronie www.abilet.pl. 

 

 

Dodaj komentarz