Bardzo lubi rysować świat

Pomóżmy Oliverowi z Dobiegniewa, cieszyć się  z życia jak jego rówieśnicy Historię chłopca, opowiedziała mi jego ciocia Edyta Sobańska,która  mieszka w Gorzowie. Oliver obecnie ma 12 lat i wygląda jak zdrowy chłopiec ale prawda jest zupełnie inna ma autyzm. Został zdiagnozowany w wieku 3 lat. Od tego czasu zaczęła się walka o jego bycie w tym świecie którego on nie rozumiał ale i świat nie rozumiał jego. Swoją drogę z autyzmem zaczynaliśmy w Specjalnym Przedszkolu dla dzieci z Autyzmem na Małyszynie w Gorzowie Wlkp. Godziny terapii,ćwiczeń oraz poświęceń rodziców i terapeutów było wielką walką o jego lepsze jutro. Oliver jest bardzo pogodnym chłopcem o dobrym sercu i bardzo wrażliwym na krzywdę innych.
Mimo swojego zaburzenia bardzo lgnie do ludzi,lubi się przytulać i okazywać uczucia do innych. Wielokrotnie był wolontariuszem WOŚP. Uwielbia służby mundurowe i marzy o tym żeby zostać policjantem albo ratownikiem medycznym. Bardzo lubi rysować świat taki jakim on go widzi.
Dziś chłopiec uczy się w placówce macierzystej gdzie niestety nie ma zapewnionych takich zajęć i rodzice muszą  mu wyszukiwać terapię prywatnie. Oliver potrzebuje terapii metodami behawioralnej,integracji sensorycznej,Thomatisa,Trening Umiejętności Społecznych,Hipoterapia oraz rehabilitacji, która jest kosztowna. Rodzina, bez pomocy i wsparcia osób wielkiego serca, nie  radzą  sobie sami z rehabilitacją Olivera, dlatego założyli na facebooku profil poświęcony chorobie  chłopca. Zachęcamy, aby zajrzeć na jego profil, a tym bardziej wspomóc walkę  rodziców  o zdrowie syna.
Oto link do profilu Olivera.
https://www.facebook.com/groups/5463086363785439/

Ryszard Waldun
fot/ arch. rodziny

Dodaj komentarz