Trzecia odsłona myszy Matyldy

Ukazał się audiobook „Mysz Matylda i przyjaciele”, trzecia książka mówiona z przygodami sympatycznej chrobotki. Ich autor, Władysław Wróblewski, na co dzień dyrektor witnickiej biblioteki, uczynił bohaterką opowiadań gryzonia, który mieszka w norce za regałem. Jada książki i okruszki ze stołu. Ma tatę, mamę i starszego brata Błażeja. Przyjaźni się z gumką „Myszką” mieszkającą na biurku Helenki. Helenka, najmłodsza w rodzinie ludzi, również ma rodziców i starszego brata.

W tej mówionej książce Matylda zwiedza cały dom – od piwnicy po strych. Przy okazji nawiązuje znajomość ze szczurem, pająkiem, muchą i nietoperzem. Konfrontuje się z karaluchami i chomikiem. Po raz kolejny staje oko w oko z kotem Kacprem – największym wrogiem mysiego rodu.

Dwa teksty przenoszą słuchacza do średniowiecza. Szczur Gryzomir, nowy przyjaciel Matyldy, opowiada w nich o tym, jak gryzonie poparły Władysława Łokietka w jego walce o zjednoczenie Polski.

Audiobooka „Mysz Matylda i przyjaciele” można bezpłatnie wysłuchać w Internecie na platformie GOcast. Przygody bibliotecznej chrobotki można również przeczytać na stronie internetowej www.bajkiwitnika.pl.

Dodaj komentarz