Czas sportowych podsumowań

Medale olimpijskie i paraolimpoijskie, tytuły mistrzów świata, zwycięstwa na najważniejszych imprezach akademickich i młodzieżowych – taki był mimo pandemii 2021 rok w sporcie. Za osiągnięte wyniki marszałek województwa Olgierd Geblewicz przyznał nagrody o wartości 170 tys. zł. Gratyfikacje trafiły do zawodniczek, zawodników, a także ich trenerów podczas gali „Sportowego Podsumowania Roku”. Wydarzenie odbyło się w środę, 20 kwietnia 2022 roku w Szczecinie.

Nagrody odebrali  medaliści Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy związani z Pomorzem Zachodnim w różnych kategoriach wiekowych objętych programem igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, igrzysk głuchych oraz w szczególnych przypadkach w sportach nieolimpijskich. Wśród nich są reprezentanci lekkoatletyki, zapasów, boksu, kolarstwa torowego i szachów. To sportowcy z Białogardu, Chojny, Darłowa, Grzybowa, Goleniowa, Koszalina oraz Szczecina.

– Spotykamy się w nowej siedzibie Urzędu Marszałkowskiego, w dawnej sali kina „Delfin”. Dziś ta przestrzeń otwiera swoje podwoje. Wierzę, że stanie się miejscem częstych naszych spotkań. Na tej  –  jak usłyszeliśmy – są osoby uprawiające sport, kochające sport i nie przeszkadzające mu się rozwijać. Jako samorząd województwa wspieramy go na różne sposoby. W tym roku podnieśliśmy wydatki na każde z poszczególnych zadań. Dostrzegamy tych, co uzyskali dobre wyniki dla siebie, ale także dla naszego regionu. Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć. Dziękuję sportowcom i trenerom za trud i wysiłek. Ukłony dla samorządów za pomoc lokalnym klubom – mówił zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Na wyróżnienia dla sportowych czempionów 2021 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył 170 tys. zł. Kwoty sięgnęły od 2 do 8 tys. zł. Oprócz zawodniczek, zawodników i trenerów nagrodzone zostały najaktywniejsze sportowo w minionym roku kluby oraz lokalne samorządy. Wręczono również Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego, którą otrzymał przedstawiciel boksu Marcin Stankiewicz.

– Mimo trudnego roku dostarczyliście nam mnóstwo emocji i wrażeń. Za te chwile radości i wzruszeń pragniemy naszych sportowcom i trenerem serdecznie podziękować. Wierzę, że nie zabraknie wam determinacji, by sięgać po kolejne medale – powiedział członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek.

Warto dodać, że medaliści oraz uczestnicy Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio odebrali swoje gratyfikacje podczas uroczystości zorganizowanej w listopadzie ub.r. na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W ostatnich latach Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego uhonorował za osiągnięcia prawie 400 sportowców i szkoleniowców, przeznaczając dla nich na nagrody blisko 1,2 mln zł.

 

 

Dodaj komentarz